ایرانسل ارزان  ,تور مشهد  ,دانلود کتاب  ,عطر ادكلن  ,میناکاری  ,ویبره  ,فروشگاه اینترنتی  ,اخبار روز  ,
تور مشهد ۹۷ گردشگري

گردشگري
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 4
دیروز : 3
افراد آنلاین : 1
همه : 1278
چت باکس

تور مشهد ۹۷

  • تاريخچه ايران

زماني كه سخن از تاريخ كهن ايران زمين ميشود، نكته حائز اهميت اين است كه آيا منظور تاريخ اقواميست كه از آغاز تاريخ اين سرزمين تا به اكنون در قلمرو مرزهاي سياسي ايران امروزي زندگي كرده اند، يا تاريخ مردماني كه خود را به نحوي از نزاد ايراني مي‌خوانده‌اند و در جغرافيايي كه دربرگيرندهٔ ايران امروز و سرزمين‌هايي كه از نقطه نظر تاريخي جزئي از خاك ايران بزرگ بوده‌است زندگي كرده اند. بعضا سرآغاز تاريخ ايران را بعد از ورود قوم آريايي كه نام ايران هم از اين قوم گرفته شده ميدانند.

اما اين مساله بدين معنا نيست كه تا پيش از ورود قوم كهن آريايي فلات ايران متروكه بوده و يا كسي در آن نميزيسته ، گفته ميشود پيش از ورود آريايي ها تمدنهاي بسياري در اين نقطه از جهان متولد شده و به شكوفايي رسيده و سپس در گذر زمان كمرنگ و كمرنگتر شده و يا حتي برخي از اين تمدنها هنوز پس از ورود قوم آريايي به اين سرزمين شكوفا بوده.

تمام تاريخ شناسان سراسر دنيا تاريخ ايران را به دو بخش كلي تقسيم ميكنند . تاريخ ايران قبل از اسلام، تاريخ ايران بعد اسلام ( اين دو بخش خود به چندين بخش تقسيم ميشود) .

تور-مشهد-97--تور-مشهد-نوروز-97--تور-مشهد-بهار-97--تور-مشهد-تابستان-97-تور-مشهد-زمستان97ض

  • تاريخ ايران پيش از اسلام

اين دوره وسيع، خود به چندين بخش تقسيم ميشود كه در اين متن از آن عبور ميكنيم.

  • تاريخ ايران بعد از اسلام

بعد از ورود دين اسلام به ايران كه در نتيجه حمله اعراب مسلمان و پيروزي آنها بر ايرانيان اتفاق افتاد تحولات عميقي در عرصه مذهبي سياسي و اجتماعي تاريخ ايران رخ داد.

مردم آن دوره از تاريخ ايران كه از فاصله طبقاتي عميقي در جامعه خود رنج ميبردند اسلام را به عنوان دين رسمي خود كه منادي عدالت ميان اقشار جامعه بود پذيرفتندو  بعد از پذيرش اسلام شاهد حكومتهاي بسياري از سوي اعراب مسلمان بر خود بودند در طي اين حكومتها وابستگان مذهبي بسياري پاي به ايران گذاشتند و مكانهاي مذهبي بسياري در جاي جاي اين سرزمين شكل گرفت كه از جمله شهر مذهبي مشهد و قم و شهر ري ميتوان اشاره كرد.

  • تاريخچه شهر مشهد

پس از شهادت حضرت رضا (ع) در سال ۲۰۲ ه-ق  بدست مـامون عباسي آن حضرت را در حوالي محلي از توابع توس بنام سناباد بخاك سپردند و به همين دليل به آن محل مشهد رضا (محل شهادت) ناميدند.

شهر مشهد در حوضه رودخانه كشف رود شكل گرفت در واقع از تاريخ اين شهر قبل از فتح آن بدست مسلمانان اسناد زيادي در دست نيست ، شهر توس كه در نزديكي شهر مشهد فعلي واقع است در زمان خلافت عثمان بدست اعراب فتح شد و حكومت آن را بدست گرفتند. بعد از ويراني شهر توس بدست مغولان در قرن هفتم هجري مردم آن ديار به شهر مشهد مهاجرت كردند. شهر مشهد كه در ابتداي امر، بقعه اي در سناباد نوقان بود كم كم  جغرافيا و آباداني روز افزوني پيدا كرد و به سرعت توسعه يافت و به شكل  امروزي خود درآمد و بالاخره در تاريخ ۸/۸/۱۳۸۸ در سالروز ولادت حضرت رضا (ع) توسط رئيس جمهور وقت كشور و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي شهر مشهد رسما (پايتخت معنوي ايران) انتخاب شد.

تور-مشهد-97--تور-مشهد-نوروز-97--تور-مشهد-بهار-97--تور-مشهد-تابستان-97-تور-مشهد-زمستان97ض

  • خصوصيات و آداب و رسوم مردم مشهد

باتوجه به تور مشهد ۹۷ و مهاجر پذير بودن شهر مشهد (خراسان رضوي) خصوصيات و آداب و رسوم مردم مشهد و شهرهاي اطراف آن بسيار به هم نزديك است. شهر مشهد كه به دليل عشق به پيشواي هشتم ما شيعيان امام رضا (ع) شكل گرفت مهد ادب و فرهنگ ايران زمين بوده و هست .

از آداب و رسوم رايج مردم اين خطه بارانخواهي، نقاره زني و كشتي است،همانطور كه از نام بارانخواهي پيداست مراسمي بوده كه مردم بخصوص زنان و دختران براي بارش باران با ساختن عروسكهاي دست ساز دعا و شعر ميخواندند و در انتها در بالاي تپه نماز جماعت ميخواندند.

مراسم نقاره زني در حرم رضوي از ساليان پيش مرسوم بوده و حتي آن را به دوران غزنويان نسبت ميدهند. براي نقاره زني از چهار نوع طبل،‌ كرنا و لوازم وابسته ديگر آن استفاده مي شود. تمام اين ساز ها در خود شهر مشهد ساخته شده و در هنگام نقاره زني مناجات خاصي همزمان با دميدن در كرناها خوانده ميشود. آهنگ اين كرناها از سالها قبل سينه به سينه نقل شده و تغيير زيادي نكرده است..

آيين جوانمردي و پهلواني از رسوم كهن مردم خراسان در شهر توس و مشهد فعليست ،پهلوانان در مراسم كشتي با چوخه كه نام خود را از لباس مخصوص پهلواني به همين نام گرفته شركت ميكردند . هدف از اين مراسم حفط آمادگي جسماني و اشاعه فرهنگ جوانمردي در بين جوانان بوده است.

شهر مشهد از نقطه نظر اقتصادي و صنعتي در جايگاه دوم كشور قرار دارد به گونه اي كه دومين قطب توليدات خودرو و از مراكز اصلي توليد چرم در كشور محسوب مي شود .مشهد شهري صنعتي و همچنين داراي باغات و مراتع حاصلخيز و دامپروري است. زراعت اصلي مردم مشهد گندم، جو، چغندر قند، پنبه و …است و باغات ميوه اين شهر نيز از وسعت خوبي برخوردار بوده و محصولات عمده آنها سيب، هلو، گوجه فرنگي، گيلاس،گلابي، آلبالو و… است. اما قابل ذكر است كه بخشي از اقتصاد اين شهر وابسته به صنعت گردشگري بواسطه حضور زائران مشهد رضا است.

تور-مشهد-97--تور-مشهد-نوروز-97--تور-مشهد-بهار-97--تور-مشهد-تابستان-97-تور-مشهد-زمستان97ض

تور مشهد نوروز ۹۷ و يا تور مشهد بهار ۹۷ يكي از به ياد ماندني ترين مسافرت ها خواهد بود چرا كه آب و هواي مشهد بدليل موقعيت جغرافيايي اين منطقه  داراي خصوصيات ويژه اي است. بخش اعظم دشت مشهد كه بين شمال و جنوب استان خراسان قرار دارد داراي اقليم سر دو خشك و بخش كوچكتر اين دشت داراي آب و هواي نيم خشك و سرد و بخش ديگر اين دشت كه مربوط به ارتفاعات بينالود است داراي اقليم مرطوب و سرد ميباشد ، در تور مشهد ۹۷ و مجموع شهر مشهد آب و هواي متغييري و متمايل به سردو خشك دارد و تابستان هاي گرم و خشك و زمستانهاي سردو مرطوب دارد. رودخانه مهم شهر مشهد كشف رود است كه از شاخه‏هاي مهم آن رادكان، طرقبه، جاغرق، دهبار، زشك، گلستان و دولت آباد است. منابع تأمين آب زيرزميني مشهد شامل چشمه، قنات، چاه‏عميق و نيمه عميق است. اگر قصد مسافرت با تور مشهد تابستان ۹۷ و يا تور مشهد زمستان ۹۷ را داريد بهترين پيشنهادات را در سايت تور مشهد مي توانيد مشاهده نماييد

پس از حرم مقدس امام رضا (ع) اين شهر مجموعه اي پربار از مكانهاي تفريحي و ديدني را در خود جاي داده كه ديدن آنها خاطرات بياد ماندني را از سفر به اين شهر براي مسافرين و زائران رقم ميزند . از جمله اين مراكز ميتوان به باغ پرندگان كه بزرگترين باغ پرندگان شرق كشور است اشاره كرد كه گونه هاي بسياري از پرندگان كمياب را در خود جاي داده و با آبشارها و درختان و گلهاي زيبا مناظر بي بديلي را بوجود آورده .

از ديگر مراكز ديدني مشهد ميتوان به پارك و شهربازي ملت، پارك جنگلي وكيل آباد، پارك كوه سنگي، دهكده ييلاقي شانديز، طرقبه، سد چاليدره، ارامگاه فردوسي، موزه نان ، حمام مهدي قلي بيك، پارك علمي پرفسور بازيما، آبشار آبگرم،  و مكانهاي ديگري كه ديدن آنها خالي از لطف نيست اشاره كرد.

تور-مشهد-97--تور-مشهد-نوروز-97--تور-مشهد-بهار-97--تور-مشهد-تابستان-97-تور-مشهد-زمستان97ض

وقتي سخن ار زيارت اماكن مذهبي ايران به ميان مي آيد مشهد و رضا اولين انتخابي هر ايرانيست ، ارادت مردم ايران بخصوص مشهد به امام رضا (ع) هشتمين خورشيد تابناك ولايت سبب شده تا هر ساله ۲۰ ميليون زائر از اين مكان زيارت كنند. پس ميتوان به وضوح نتيجه گرفت كه حرم رضوي مهمترين و قطب مراكز مذهبي مشهد و حتي ايران محسوب ميشود.

مشهد الرضا

مشهد الرضا بعد از مسجدالحرام و مسجدالنبي از مهمترين مراكز مذهبي و فرهنگي دنياي اسلام محسوب ميشود.بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ايران مشهد به قطب زيارتي ايران تبديل شد و از امكانات فرهنگي ، رفاهي و خدماتي گسترده اي بهرهمند شد و سرعت پيشرفت و ترقي آن دو چندان شد بطوري كه امروزه شهر بزرگي چون خراسان رضوي در اطراف مدفن الرضا شكل گرفته است.

پس از حرم مقدس امام هشتم شيعيان مراكز مذهبي بسياري در مشهد و شهرهاي اطراف آن وجود دارد كه هر ساله زائران مدفن الرضا را به سوي خود ميبرند كه از جمله اين مكانها ميتوان به آرامگاه شيخ بهايي كه داخل حرم مقدس رضوي جاي گرفته اشاره كرد .

هركس كه يكبار به حرم رضوي قدم بگذارد بعد از رواق وسيع امام خميني با مزار سنگي شيخ بهايي روبرو ميشود كه با قابي شيشه اي خودنمايي ميكند. زائران حرم امام رضا (ع) چه بعد و چه قبل از زيارت فاتحه اي نثار روح اين عالم و دانشمند ايراني فرحيخته ميكنند .

بناي اين مزار با آينه كاري ها و كتيبه نويسي هاي كم نظير كه پيش از مرگ او محل تدريس اين عالم بزرگ بوده به زيبايي مزين شده است. در وصف اين دانشمند ايراني همين بس كه يونسكو سال ۲۰۰۹ را به افتخار او سال نجوم و شيخ بهايي نامگذاري كرد.

تور-مشهد-97--تور-مشهد-نوروز-97--تور-مشهد-بهار-97--تور-مشهد-تابستان-97-تور-مشهد-زمستان97ض

مزار خواجه ربيع

مزار خواجه ربيع كه در اصل باغ ربيع بوده در شمال غربي مشهد و در انتهاي خيابان خواجه ربيع آرامگاه زيبا و باشكوه ايشان قرار دارد كه به توصيه عالم بزرگ شيخ بهايي ساخته شد و مربوط به دوره صفويه ميباشد. خواجه ربيع از صحابه مورد احترام پيامبر بوده و به گفته تاريخ نويسان امام رضا (ع) پس از ورود به توس و شهر مشهد به زيارت مزار اين صحابه پيامبر رفته است.

مزار خواجه ربيع به دليل داشتن بناهاي تاريخي و زيبا و كتيبه نويسي هاي مربوط به دوره صفوي به يكي از مكانهاي تاريخي زيبا تبديل شده و مورد توجه مسافران و زائران بوده است.

امام زادگان عبادالله صالحين

از ديگر مكانهاي مذهبي اين شهر ميتوان به امام زادگان عبادالله صالحين در ۲۵ كيلومتري شمال شرقي شهر، آرامگاه شيخ طبرسي، روستاي ميامي، آرامگاه امام زادگان بي بي صنوبر و ميرسبحان ولي، آرامگاه كلنل پسيان، آرامگاه شيخ حر عاملي، گنبد سبز، مقبره پير پالاندوز، مسجد جامع حنفي، مسجد ۷۲ تن، خواجه اباصلت و روستاي ازغد و … اشاره كرد .

نميتوان به مشهد سفر كرد و ازين مكانهاي زيارتي ديدن نكرد ، حال و هواي روحاني اين مكانها روح انسان را سيقل داده و قلب انسان را سرشار از آرامش ميكند فضاي روحاني و معماري اسلامي ايراني اين مكانهاي مذهبي هر ساله گردشگران زيادي را از داخل و خارج از ايران به سوي خود جذب ميكند ، اگر قصد سفر به مشهد را داريد ما به شما توصيه ميكنيم تا روح خود را در فضاي روحاني و آرامش بخش اين اماكن براي دقايقي از قيد ماديات و مشكلات رها كنيد و اين حس دلنشين را تجربه كنيد.

 

تور-مشهد-97--تور-مشهد-نوروز-97--تور-مشهد-بهار-97--تور-مشهد-تابستان-97-تور-مشهد-زمستان97ض

به واسطه تور مشهد ۹۷ هرساله بواسطه مكانهاي زيارتي و تفريحي پذيراي ۲۰ ميليون توريست مي باشد كه زائران معمولا با تور مشهد ۹۷ از سراسر ايران و بعضا جهان بوده است، به همين دليل واضح اين شهر بايد پتانسل بالايي براي خدمات رساني به اين مسافران و زائران با هر مليت و فرهنگ و زبان را داشته باشد.هر مسافر پس از ورود به اين شهر  بايد تمام امكانات مورد نياز خود را در دسترس داشته باشد و لازمه ي اين امر تدارك اين امكانات توسط افراد متخصص و باتجربه اين امور براي مسافرارن و زائران ميباشد.

در نگاه اول هر شهر توريستي به هتل هايي با سطح امكانات متفاوت براي اقشار مختلف مسافران با سلايق گوناگون احتياج دارد.شهر مشهد نيز يكي از شهرهاي مذهبي پر بازديد ايران نيز اين قائده مهم را رعايت كرده است . پس از ورود به اين شهر ميتوانيد هتل هاي گوناگوني را در سطح شهر مشاهده كنيد كه آماده پذيرايي از مسافران و زائران حرم رضوي هستند.

بصورت منطقي اين هتل ها اطراف حرم رضوي ( مدفن الرضا) تراكم بالاتري دارند و زائران بيشتر تمايل دارند در هتل هاي نزديك به حرم اقامت كنند تا راحتر بتوانند از فضاي معنوي حرم استفاده كنند و رفت و آمد سريعتر و راحت تري هم به آن داشته باشند.بسياري از اين هتل ها با چشم انداز گنبد طلايي حرم در سوئيتهاي خود اين امكان را به شما ميدهند تا بتوانيد در هر ساعت از شبانه روز شاهد گنبد طلاي بارگاه رضوي باشيد .

تور-مشهد-97--تور-مشهد-نوروز-97--تور-مشهد-بهار-97--تور-مشهد-تابستان-97-تور-مشهد-زمستان97ض

در اين متن به برخي از اين هتل ها اشاره ميكنيم :

هتل توريست توس، هتل فردوس، هتل الماس، هتل سي نور،  هتل الماس ۲، هتل كوثر ناب، هتل قصر طلايي ، هتل ميامي، هتل درويشي، هتل رضويه، هتل قصر بين المللي، هتل هما ۱، هتل آپارتمان، هتل الماس نوين، هتل پارميدا، هتل هما ۲، هتل پرديسان، هتل فردوسي، هتل پارس، هتل ايران، هتل پارسيس، هتل جواهر شرق و بسياري ديگر كه از نام بردن آنها در اين بخش چشم پوشي ميكنيم ، ليست كامل اين هتل ها با مشخصات كامل و تصاوير و ويدئو ها را ميتوانيد در صفحه هتل هاي مشهد بطور كامل مشاهده كنيد.

مسلما با  اقامت در اين هتل ها خاطره خوب و بياد ماندني از سفر به اين شهر مذهبي بزرگ و زيبا براي خود و خانواده و دوستان رقم خواهيد زد.

تور مشهد ۹۷ يا همان خراسان رضوي بخش كوچكي از استان خراسان است كه مركز آن شهر مشهد ميباشد. خراسان رضوي به شهرهاي متعددي تقسيم ميشود كه ديدن از هركدام با جاذبه ها و ويژگي هاي خود خالي از لطف نيست . شهر مشهد كه بارگاه ملكوتي امام هشتم ما شيعيان در آن قرار دارد در احاطه شهرهاي سرخس، كرات ،چناران، درگز، نيشابور، بينالود، فريمان، تربت جام و تربت حيدريه قرار دارد كه بسياري از گردشگران تور مشهد ۹۷ براي ديدن جاذبه هاي اين شهرها به آنها نيز سفر ميكنند.

  • شهرهاي ديگر خراسان رضوي:

سبزوار ، خواف، كاشمر، گناباد، باخرز، داورزن، جوين، خليل آباد، رشتخوار، قوچان، فيروزه، بردسكن، زاوه، تايباد، مه ولات و جغتاي از شهرهاي خراسان رضوي هستند و ديدار از آنها در سفر به مشهد خالي از لطف نيست ، اين شهرها با طبيعت بكر و بي همتاي و تاريخ كهن خود هرساله پذيراي گردشگران بسياري از نقاط مختلف جهان است.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۴ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۱۷:۰۷ ] [ گردشگري ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By monoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب