woolash reviews  ,صنایع دستی اصفهان  ,عکس بازیگران ایرانی  ,دانلود کتاب  ,عطر ادكلن  ,میناکاری  ,ویبره  ,خرید دامنه  ,اخبار روز  ,گن لاغری  ,
تور تايلند گردشگري

گردشگري
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 10
دیروز : 11
افراد آنلاین : 1
همه : 3523
چت باکس

 تور تايلند

كشور تايلند در جنوب شرقي آسيا واقع شده است، كه مجموعا حدودا مساحتي بالغ بر ۵۱۳،۰۰۰ كيلومتر مربع دارد و تقريبا ۶۴ ميليون نفر را در خود جاي داده‌است. تايلند از نظر بزرگي ۵۰ امين كشور در جهان است و ۱۲ امين در آسيا است. سفر به تايلند يك نسيم رويايي است، زيرا اين كشور داراي يك سياست گردشگري پيشرفته اي است و همچنين يك شبكه گسترده اي از زيرساخت ها و هتل ها را داراست كه به رفاه بيشتر گردشگران تور تايلند مي پردازد. اما قبل از برنامه ريزي سفر به تايلند، خوب است كه از تمام اطلاعات ضروري در مورد كشور تايلند، از جمله زمان بهترين زمان براي رفتن، چه چيزي با خود بردن، چه چيزهايي خريد كردن، آگهي هاي فرهنگي، شماره تلفن هاي ضروري و همه نكاتي كه به شما كمك مي كند تا در تور تايلند سفر خوب و لذت بخشي را سپري كنيد.

تور تايلند -تور تايلند ارزان-قيمت تور تايلند- تور ارزان تايلند-تور تايلند قيمت-تور تايلند لحظه آخري5

تاريخچه

كشور تايلند در گذشته با نام سيام خوانده ميشد تا اينكه دولت رسما به تغيير نام اقدام كرد و به تايلند تغيير داد، واژه ي تاي در زبان تايلندي به معني لبخند مي باشد، از اين رو گردشگران تور تايلند حتما در طول سفر خود كشور لبخندها را خواهند شنيد. كشور تايلند در قرن هاي نهم الي سيزدهم تحت امپراطوري خمر بوده است، خمر در زماني به نوبه ي خود امپراطوري قدرتمند و بزرگي در آسيا بود كه بعد از مدت زمان كوتاهي از بين رفت. تا نيمه دوم قرن بيستم، مردم تايلند عمدتا به كار كشاورزي مي پرداختند، اما از دهه ۱۹۶۰ تعداد زيادي از مردم به شهر بانكوك، پايتخت تايلند و ديگر شهرها منتقل شدند. اگر چه بزرگترين شهر تايلند بانكوك، اما شهرهاي ديگري مانند چيانگ ماي در شمال، خن كان و اودون تاني در شمال شرقي، پاتايا در جنوب شرق تايلند وجود دارد.

تور تايلند -تور تايلند ارزان-قيمت تور تايلند- تور ارزان تايلند-تور تايلند قيمت-تور تايلند لحظه آخري5

سفر به تايلند

همه ساله گردشگران زيادي از سراسر جهان به تايلند، كشور لبخندها سفر مي كنند. اين كشور هم براي ورود به آن نياز به ويزا دارد، البته شهروندان بعضي كشورها مانند ايالات متحده، انگلستان، آلمان، فرانسه و سنگاپور نيازي به ويزا ندارند. گردشگران ديگر كشورها براي شركت در تور تايلند لحظه آخري بايد قبل از سفر اقدام به دريافت ويزا كنند، ويزاي توريستي تايلند يك ماهه است و شما بايد تا قبل از اين ۳۰ روز به كشور مبدا خود بازگرديد. شما براي دريافت ويزاي تايلند نيازي نيست كه خودتان به سفارت تايلند برويد.

زبان مردم تايلند

زبان تايلندي زبان ملي مردم تايلند است كه توسط حدود هشتاد درصد از شصت ميليون نفر ساكن در كشور آسياي جنوب شرقي سخن گفته مي شود. براي شركت در تور تايلند ارزان قطعا نيازي نيست كه شما هم با اين زبان صحبت كنيد اما به عنوان گردشگر خيلي مهم است كه اطلاعاتي از زبان رسمي كشوري كه سفر كرده ايد داشته باشيد. اكثر تايلندي ها انتظار ندارند كه يك خارجي بتواند به زبان تايلندي صحبت كند اما اگر در سطح ابتدايي زبان تايلندي را بلد باشيد بدون ترديد تجربه شيرين و لذت بخشي را در سفر به تايلند تجربه خواهيد كرد و اغلب مردم تايلندي به طور قابل توجهي شگفت زده مي شوند.

تور تايلند -تور تايلند ارزان-قيمت تور تايلند- تور ارزان تايلند-تور تايلند قيمت-تور تايلند لحظه آخري5

مذهب كشور تايلند

هيچ دين رسمي در كشور تايلند وجود ندارد، به اين معني كه همه مردم تايلند از آزادي مذهبي لذت مي برند. با اين حال، بوديسم رايج ترين مذهب تايلند است كه تقريبا ۹۵ درصد از جمعيت مردم تايلند اين مذهب را پذيرفته اند. جمعيت باقي مانده از دين مسلمان (۴٫۶٪)، مسيحيان كاتوليك (۰٫۷٪) و ۱٪ باقي مانده بين هندوها، سبك ها و اديان يهودي تقسيم شده است. اعتقادات مذهبي، سنت ها و آداب و رسوم عميقا در زندگي مردم تايلند وجود دارد و تقريبا در هر جنبه اي از زندگي آنها نفوذ پيدا كرده است.

آب و هواي كشور تايلند

با توجه به اينكه تايلند از كشورهايي است كه در نزديكي دريا قرار دارد و جزء كشورهاي سرسبز و جنگلي محسوب مي شود و همچنين جزاير و سواحل شني سفيد آن آوازه ي جهاني دارد. آب و هواي كشور تايلند در تمام طول سال نسبتا گرم است، اگر چه اين كشور به طور رسمي داراي سه فصل اصلي است. اگر قصد شركت در تور تايلند داريد حتما اين سوال در ذهن شما خواهد بود كه چه زماني مناسب براي سفر به كشور تايلند مي باشد، بايد گفت كه بهترين زمان سفر به تايلند از ماه آبان تا بهمن ماه است، در اين ماه ها هوا افت دما دارد و آب و هواي نسبتا سردي حاكم مي شود. آب و هواي شهر بانكوك و پاتايا تابعيت گرمسيري دارد و شهر پوكت از آب و هواي تقريبا معتدلي برخوردار است. براي سفر و دريافت قيمت تور تايلند  زمان خاصي را در نظر نگرفته ايد ما به شما ما دسامبر را پيشنهاد ميكنيم كه آغاز سال جديد است و اكثر جشن ها و مراسمات در اين ماه برگزار مي شوند. اگر قبلا به اين كشور سفر كرده باشيد، ميدانيد كه مشكلات گوارشي معده يكي از شايع ترين بيماري هايي است كه بازديد كنندگان تايلند از آن شكايت دارند.  اين عارضه به طور كلي نتيجه مصرف مواد آلوده است، بنابراين مراقب باشيد كه در طول گشت و گذار چه چيزي ميخوريد. در كل به ياد داشته باشيد تايلند يك كشور استوايي است و گرماي شديد و رطوبت مي تواند بر سلامت كلي شما تأثير بگذارد. از اين رو براي جلوگيري از كمبود آب، مقدار زيادي آب بنوشيد.

تور تايلند -تور تايلند ارزان-قيمت تور تايلند- تور ارزان تايلند-تور تايلند قيمت-تور تايلند لحظه آخري5

در سفر به تايلند چه بپوشيم

شما با شركت در تور ارزان تايلند بهتر است شلوارهاي تنگ و لباس هاي چسبناك را فراموش كنيد و لباس هاي سبك و خنك بپوشيد.  فراموش نكنيد كه لباس هاي رسمي را حتما در چمدانتان داشته باشيد زيرا اگر قصد بازديد از يك مكان خاص و يا شركت در رويدادهاي رسمي را داريد حتما به يك لباس رسمي نياز خواهيد داشت.  نكته ي ديگري كه بايد توجه داشته باشيد اين است كه هنگام بازديد از موزه هاي خاص، كاخ بزرگ و به خصوص معابد بايد لباس نسبتا پوشيده اي به تن داشته باشيد زيرا مردم تايلند به اين اماكن احترام خاصي قائل هستند.

اقتصاد كشور تايلند

تايلند همانند اكثر كشورهاي جهان، داراي اقتصاد مخلوط است، به اين معني است كه دولت مي تواند در چندين فعاليت اقتصادي رشد كند و البته اكثر فعاليت ها هنوز توسط شركت هاي خصوصي اجرا مي شود . بخش عمده اقتصاد تايلند بر روي فعاليت هاي كشاورزي، صنعت، گردشگري و خدمات مي چرخد . صادرات محصولات كشاورزي بيشترين سود را در تاريخ اقتصادي تايلند ثبت كرده است . با وجود اينكه اخيرا صنعت گردشگري به طور فزاينده اي مورد اهميت قرار گرفته شده است و سرمايه گذاري در كسب و كارهاي گردشگري محلي يكي ديگر از عوامل افزايش اقتصاد تايلند است با اين وجود صنعت گردشگري براي اقتصاد تايلند بسيار مهم و حياتي است و هر ساله بيش از ۲۰،۰۰۰،۰۰۰ نفر از اين كشور بازديد مي كنند. اما دولت تايلند هنوز بر كشاورزي و كشت برنج متمركز است , يك صنعت كليدي براي رشد اقتصاد و درآمد تايلند مي داند  و ساير صنايع مهم شامل ديگر محصولات كشاورزي، نساجي و قطعات خودرو است.

تور تايلند -تور تايلند ارزان-قيمت تور تايلند- تور ارزان تايلند-تور تايلند قيمت-تور تايلند لحظه آخري5

سوغات تايلند

كشور تايلند بهشتي رويايي براي علاقمندان به خريد شناخته شده است. در تايلند به دليل داشتن بازارهاي خياباني، بازارهاي آخر هفته، بازارهاي شناور روي آب و بازارهاي محلي و مراكز خريد معروف ديگر با بهترين تجربه هاي خريد رو به رو خواهيد شد. در‌ واقع كشور تايلند توليد كننده ي پارچه هاي ابريشمي، وسايل زينتي، محصولات ماساژ، جواهرات دست ساز و چوبي، ظروف چيني و چوبي، وسايل عتيقه و آنتيك، غذاها و شيريني هاي محلي  مي باشد كه در تمام سطح شهر به وفور يافت مي شوند. بنابراين اگر در صدد دريافت تور تايلند ارزان هستيد حتما يك يا دو چمدان خالي در نظر بگيريد كه سوغاتي هايي كه تهيه مي كنيد بدون جا نباشند.

تور تايلند -تور تايلند ارزان-قيمت تور تايلند- تور ارزان تايلند-تور تايلند قيمت-تور تايلند لحظه آخري5

شهرهاي مهم تايلند

تايلند داراي شهرهاي بزرگ و هيجاني زيادي است كه هر كدام از آنها جاهاي ديدني زيادي از جمله طبيعتي زيبا، جاذبه هاي تاريخي و آثار باستاني، معابد بودايي، روستاهاي كشاورزي، فروشگاه هاي صنايع دستي محلي، سواحل و تالاب هاي چشمگير مي باشد. با شركت در تور تايلند حتما بايد قبل از سفرتان با شهرهاي توريستي تايلند آشنا شويد. در ابتدا شهر بانكوك يا همان شهر فرشتگان را معرفي مي كنيم، بانكوك، پايتخت ملي كشور تايلند است كه بزرگترين شهر تايلند مي باشد . بانكوك به عنوان شهري پرجمعيت و قطب تجارت و سياست در تايلند معرفي مي شود، البته علاوه بر اين جاهاي ديدني بانكوك شهرت زيادي دارد. پاتايا، دومين شهر بزرگ تايلند پس از شهر زيباي بانكوك است، اين شهر مشهور به شب زنده داري، سواحل شني شگفت انگيز و فعاليت هاي ورزشي در آب مي باشد و يكي از مهمترين شهرهاي توريستي تايلند محسوب مي شود. سامويي جزيره اصلي تايلند است كه سواحل شني سفيد، صخره هاي مرجاني و درختان نارگيل اين شهر شهره و آوازه ي جهاني دارد . سامويي به دليل سكوت و آرامشي كه در آن حاكم است معمولا ميزبان رويدادهاي فرهنگي و جشن سال جديد مي باشد. شهر توريستي پوكت، يكي ديگر از شهرهاي هيجاني تايلند است كه بازديدكنندگان آن احساس ماجراجويي در سواحل را در خود حس مي كنند.

تور تايلند -تور تايلند ارزان-قيمت تور تايلند- تور ارزان تايلند-تور تايلند قيمت-تور تايلند لحظه آخري5

 سواحل تايلند

بدون ترديد مي توان گفت كه تايلند داراي زيباترين سواحل جهان است . اين كشور يكي از محبوب ترين مكان ها براي سفر در جنوب شرقي آسيا است كه عمدتا به دليل آب و هواي ايده آل و برخي از سواحل تايلند گردشگران بيشتري را به خود جذب مي كند. تصوير بي پاياني از خورشيد، دريا، شن و ماسه هاي سفيد، قايق هاي رنگي را در ذهن مجسم كنيد بلافاصله خواهيد فهميد كه چرا هر سال ۳۲ ميليون گردشگر سواحل گرمسيري تايلند را براي بازديد انتخاب مي كنند. ساحل چاونگ در نزديكي سامويي، ساحل فرا ننگ ساحلي با صخره هاي سنگ آهك و كريستالي و جزيره في في از بهترين و شناخته شده ترين سواحل تايلند محسوب مي شوند.

مراكز خريد تايلند

كشور تايلند جايي است كه همه مدل محصول با كيفيت و بي كيفيت را مي توان پيدا كنيد. با توجه به اينكه از اين كشور تعداد گردشگران زيادي بازديد مي كنند، در نتيجه مراكز خريد تايلند به تعداد زيادي يافت مي شود. مهمترين نكته اي كه بايد در بازارهاي تايلند توجه داشته باشيد، تقلبي و يا اصل بودن آن محصول است زيرا عمل پس گرفتن و محصول به هيچ عنوان رايج نيست اما نكته ي مثبت فروشندگان مراكز خريد اين است كه تعويض و تعمير كالاي خريداري شده بدون هزينه است و شما مي توانيد جنس خريداري شده تان را تعويض كنيد. اگر قصد شركت در قيمت تور تايلند را داريد خوب است كه با شهر بانكوك، قلب مراكز خريد تايلند آشنا شويد، اين شهر مدرن بهترين مراكز خريد تايلند را در خود جاي داده است. شما وقتي از طريق تور بانكوك به اين شهر سفر مي كنيد انواع مركز خريد مناسب با هر نوع بودجه اي خواهيد ديد. شايد جالب باشد كه بدانيد ساعات كاري در تايلند با توجه به نوع كسب و كار متفاوت است. مراكز خريد معمولا از ساعت ۱۰:۰۰ باز مي شوند و بين ساعت ۲۰:۰۰ تا ۲۲:۰۰ بسته مي شوند و همچنين بانك ها هم از ساعت ۹:۰۰ تا ۱۵:۳۰ از دوشنبه تا جمعه باز هستند، مگر آنهايي كه در داخل مراكز خريد قرار دارند كه كمي ديرتر باز و بسته مي شوند.

تور تايلند -تور تايلند ارزان-قيمت تور تايلند- تور ارزان تايلند-تور تايلند قيمت-تور تايلند لحظه آخري5

جاهاي ديدني تايلند

تايلند يك جواهر در آسياي جنوب شرقي است. تايلند به اندازه كافي توسعه يافته است تا بيشترين راحتي را براي گردشگران تور تايلند قيمت فراهم كند، در واقع كشور لبخند ها براي شما يك سفر رويايي را به ارمغان مي آورد. سواحل آرام و شگفت انگيز، شهرهاي شلوغ و پر رفت و آمد، معابد با عظمت و طبيعت بكر و دست نخورده از مهمترين ديدني هاي تايلند است كه همه ساله گردشگران تور تايلند در هر فصلي مهمان اين كشور مي شوند. همين امر باعث شده است كه سرمايه گذاران و تاجران زيادي به اين كشور كشيده شده اند.

فرودگاه هاي مهم تايلند

فرودگاه بين المللي تايلند همچون ديگر كشورهاي جهان در پايتخت قرار گرفته است، فرودگاه بين المللي سووارنابومي (Suvarnabhumi) بانكوك، دروازه اصلي هوايي به تايلند است . اين فرودگاه بيش از ۵۰ خط هوايي بين المللي را به عهده دارد . جدايي از فرودگاه سووارنابومي، فرودگاه هاي منطقه اي ديگر مانند فرودگاه بين المللي چيانگ ماي، فرودگاه بين المللي پوكت و فرودگاه بين المللي سامويي روزانه تعداد كمي از ورود و خروج مستقيم بين المللي را در اختيار دارند.  همچنين اين كشور داراي بيش از ۲۰ فرودگاه داخلي در شهرهاي بزرگ سراسر تايلند مي باشد.

تور تايلند -تور تايلند ارزان-قيمت تور تايلند- تور ارزان تايلند-تور تايلند قيمت-تور تايلند لحظه آخري5

هتل هاي تايلند

تايلند داراي يكي از مهمترين شهرهاي جهان و سواحل هيجان انگيز بوده، كه مجلل ترين هتل هاي جهان را در خود جاي داده است. بعد از اينكه در تور تايلند لحظه آخري ثبت نام كرديد قطعا در روند اين سفر انتخاب يك هتل زيبا، تميز و لاكچري  كه تمام نيازهاي شما را برآورده كند، مهمترين كار است. در اين كشور هتل ها به دسته هاي مختلفي طبقه بندي شده اند، هتل هاي جنگلي، هتل هاي لوكس مدرن و هتل هاي سنتي انواع آنها هستند. از نكاتي كه بايد در انتخاب هتل توجه فرماييد، ميزان فاصله هتل با مراكز خريد، ديدني هاي تايلند، معابد، سواحل، مترو و فرودگاه است كه دسترسي راحتي داشته باشيد تا زمان و هزينه ي رفت و آمد زيادي نپردازيد. نكته ي ديگر اينكه اكثر هتل ها دسترسي مستقيم به اينترنت دارند و به راحتي مي توانيد با لب تاپ هتل يا دستگاه شخصي تان به طور مستقيم استفاده كنيد.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۴ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۱۷:۱۵ ] [ گردشگري ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By monoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب